Nevihta ustavila iskanje pogrešanega: Policija prosi za pomoč

0

V iskalno akcijo za pogrešanim 43-letnim Miroslavom Hutirom so bile vključene številne enote, vendar so jih zaradi neugodnih vremenskih razmer prisiljene prekiniti. Kje se nahaja pogrešani, še ni znano, policija pa prosi javnost za pomoč.

Policijska iskanja v Bovcu

Pod vodstvom policijske postaje Bovec so se začela intenzivna iskanja za izsleditev pogrešanega Miroslava Hutire, 43-letnega državljana Slovaške. V zgodnjih urah so vključili tudi helikopter Letalske policijske enote, ki je pregledal obsežna območja med Bovcem in prelazom Predel, številne makadamske poti in območje proti Mangartskemu sedlu. Helikopter je preletel tudi struge rek Koritnice in Soče ter številne težko dostopne predele v okolici Žage in Bovca.

Kljub obsežnim prizadevanjem, ki so vključevale tudi sodelovanje gasilcev PGD Bovec in operaterjev brezpilotnih zrakoplovov, so morali iskalno akcijo okoli 18. ure prekiniti zaradi neugodnih vremenskih razmer na območju Zgornjega Posočja.

Opis pogrešanega in poziv javnosti

Miroslav Hutira je visok približno 170 cm, srednje postave in ima kratke temno rjave lase. Kljub intenzivnim prizadevanjem ga še niso našli. Policisti zato prosijo vse občane in občanke, ki bi imeli kakršne koli koristne informacije ali opažanja, ki bi lahko pripomogla k njegovi izsleditvi, da jih nemudoma sporočijo. Obrnite se na Policijsko postajo Bovec ali pokličite na številko 113 ali anonimno na 080 1200.

Iskalna akcija za Miroslavom Hutirom se sooča z izzivi zaradi slabih vremenskih razmer, vendar prizadevanja policije in drugih sodelujočih služb ostajajo intenzivna. Vključitev javnosti lahko igra ključno vlogo pri razrešitvi te situacije.

 

Spletno uredništvo Goriške novice