Polfinalna napetost: Anglija proti Nizozemski – Bo Harry Kane začel na klopi?

0
133

Na letošnjem evropskem nogometnem prvenstvu je Anglija dosegla polfinale, kjer se bo pomerila z Nizozemsko v sredo ob 21:00 v Dortmundu. Čeprav so angleški nogometaši dosegli svoj cilj in ostajajo v boju za naslov prvaka, njihova igra ni prepričala kritikov. Anglijo je spremljala sreča, zdaj pa morajo dokazati, ali si zaslužijo napredovanje v finale, kjer se bo zmagovalec pomeril s Španijo ali Francijo.

Med najbolj kritiziranimi igralci je Harry Kane, eden najboljših angleških napadalcev v zgodovini, ki ga mnogi želijo videti na klopi za rezervne igralce. 30-letni Kane, ki v klubskem nogometu igra za Bayern, je na tem prvenstvu dosegel dva zadetka – prvega proti Danski v skupinskem delu in odločilnega proti Slovaški v podaljšku. Kljub temu analitiki in navijači menijo, da bi v napadu priložnost morali dobiti drugi igralci.

Proti Švici je bil Kane drugi najslabše ocenjen igralec, slabši je bil le Luke Shaw, ki je v igro vstopil v 78. minuti, ko so Angleži lovili zaostanek. Kane je sprožil le dva strela, enega so blokirali, drugi je zgrešil vrata. Kapetan Anglije je igrišče zapustil v 109. minuti zaradi utrujenosti, kar postavlja vprašanje, ali bo lahko odigral celotno tekmo proti Nizozemski. Zadnja linija Nizozemske, ki jo sestavljajo vrhunski igralci, kot so Virgil Van Dijk, Stefan de Vrij, Denzel Dumfries in Nathan Ake, bo zahteven nasprotnik.

Obstaja možnost, da bi Kane tekmo začel na klopi in v igro vstopil kot svež igralec, kar bi lahko bilo bolj učinkovito. V napadu bi ga lahko nadomestil Ollie Watkins, 28-letni igralec Aston Ville, ki je v letošnji sezoni dosegel 27 zadetkov in 13 asistenc. Watkins je igral le 20 minut proti Danski, vendar mnogi menijo, da je trenutno najbolj vsestranski napadalec Anglije.

Druga potencialna zamenjava za Kanea je Ivan Toney. Prav Toney je proti Švici zamenjal Kanea in uspešno izvedel enajstmetrovko, ki je Angliji prinesla zmago. 28-letni igralec Brentforda je znan po svoji hitrosti in kvalitetnih zaključkih, čeprav je v letošnji sezoni dosegel le štiri zadetke in dve asistenci.

Koga bo Gareth Southgate postavil v napad proti Nizozemski, bo znano kmalu, vendar je jasno, da bo odločitev ključna za morebitni uspeh Anglije na tem prvenstvu.