Slovenija ima novega milijonarja

0

V nedeljo je nekoga v Sloveniji doletela izjemna sreča, saj je igra na srečo Loto ustvarila novega milijonarja. V igri “šestica” je bil namreč podeljen dobitek v vrednosti več kot 1,77 milijona evrov, kar pomeni, da bo po plačilu davkov srečni dobitnik domov odnesel več kot 1,5 milijona evrov. Prav tako bo občina, kjer stalno prebiva dobitnik, prejela približno 265 tisoč evrov.

Zmagovalna kombinacija številk 8-19-25-42-43-44, ki je tokrat prinesla glavni dobitek, je bila vplačana prek spleta. Dobitnik lahko v skladu s pravili igre nagrado prevzame tretji delovni dan po žrebu, pri tem pa ima čas za prevzem vse do 7. novembra.

Iz Loterije Slovenije so sporočili, da je bil zadnji krog igre Loto za mnoge zelo uspešen, saj je bilo podeljenih kar 64.631 različnih dobitkov, skupne vrednosti skoraj 1,9 milijona evrov. Loto, ki ima pri nas dolgoletno tradicijo, saj ga prirejajo že od leta 1962, je v preteklih desetletjih ustvaril več kot 60 milijonarjev. V lanskem letu je doživel prenovo, kar se je izkazalo za uspešno, saj je število igralcev naraslo.

Raziskava, ki jo je junija 2024 izvedla agencija Ipsos, je pokazala, da je v zadnjem letu v igri Loto sodelovalo kar 57 odstotkov polnoletnih Slovencev. Posebej priljubljeno je postalo spletno sodelovanje, kjer je tedensko vplačil 15 odstotkov več igralcev kot pred prenovo igre.

Od leta 2010 lahko igralci sodelujejo v igrah Loterije Slovenije tudi prek spleta, kjer je bilo v tem času vplačanih že več milijonskih dobitkov.

Spletno uredništvo