Slovenski kolesarski as Primož Roglič, član ekipe Red Bull-BORA-hansgrohe, se danes podaja v ključno bitko na dirki po Španiji, kjer ga čaka ena zadnjih priložnosti, da zavzame skupno vodstvo. Na sporedu je 19. etapa, ki se začenja v Logronu in bo kolesarje popeljala preko 173,2 kilometrov dolge trase, ki se zaključi z brutalnim vzponom na Alto de Moncalvilla. Današnja etapa bo velik izziv za najboljše hribolazce, saj po dveh dneh relativnega premirja v boju za rdečo majico pričakujemo nov spopad med vodilnimi.
Glavna značilnost današnje etape je prav zaključni vzpon, Alto de Moncalvilla, 8,6 kilometra dolg klanec z ostro povprečno naklonino 8,9 %. Najzahtevnejši odsek pričakuje kolesarje v drugi polovici, kjer naklon večino časa presega 10 odstotkov. To je teren, kjer Roglič pogosto blesti. Na letošnji Vuelti je že dokazal svojo moč na tovrstnih vzponih, ko je zmagal v četrti in osmi etapi, obenem pa pridobil pomembne sekunde v drugih gorskih preizkušnjah.
🇬🇧🙋♀️🙋♂️ Here's all the information you need to follow tomorrow's stage!
🇪🇸🙋♀️🙋♂️ ¡Encuentra aquí la información práctica para seguir la etapa de mañana!#LaVuelta24 pic.twitter.com/DhDoh8KCte
— La Vuelta (@lavuelta) September 5, 2024
V skupnem seštevku 34-letni Roglič trenutno zaostaja zgolj pet sekund za vodilnim Avstralcem Benom O’Connorjem (Decathlon AG2R), kar postavlja današnjo etapo v središče napetega boja za prevzem rdeče majice. Na dosegu roke so tudi drugi izzivalci, kot so Španec Enric Mas (Movistar), Ekvadorec Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) in še en domačin, Mikel Landa (Soudal Quick-Step), ki za Rogličem zaostajajo med 1:25 in 2:18 minute.
Etapa se bo začela ob 13:29, zaključek pa organizatorji predvidevajo okoli 17:30. Pričakovati je napeto dogajanje, saj so kolesarji danes pred odločilnim preizkusom, ki bo morda dokončno začrtal zmagovalca letošnje dirke po Španiji.
Spletno uredništvo