Obisk policistov na taboru mladih gasilcev v Beli krajini je prinesel pravo navdušenje med mladimi nadobudneži. Policisti iz Policijske postaje Metlika so se v Geršičih srečali z mladimi udeleženci tabora Gasilske zveze Grosuplje, kjer so jim na zanimiv in praktičen način predstavili svoj poklic.
Navdušenje nad poklicem policista
Vodja policijskega okoliša, Alen Polak, skupaj s policistkama Simono Koderman in Duško Molek, je mladim predstavil vsakodnevno delo policistov ter njihovo pomembno vlogo pri zagotavljanju varnosti prebivalcev. Poseben poudarek je bil dan predstavitvi Posebne policijske enote Policijske uprave Novo mesto, ki jo je vodil policist Janez Malnarič.
Službeni pes v središču pozornosti
Največ pozornosti pa je pritegnila demonstracija dela s službenim psom. Policist Jani Kremesec iz Policijske postaje vodnikov službenih psov Novo mesto je pokazal, kako poteka sodelovanje med policijskim psom in njegovim vodnikom pri različnih nalogah. Prikaz je bil izjemno zanimiv za mlade, ki so z zanimanjem spremljali dogajanje.
Interaktivno spoznavanje policijskega dela
Udeleženci tabora so si imeli priložnost ogledati policijsko opremo in vozila, kar je še dodatno obogatilo njihovo izkušnjo. Poleg tega so aktivno sodelovali v predstavitvah, postavljali številna vprašanja in s tem še bolje spoznali delo policije. Policisti so izrazili zadovoljstvo, da so imeli priložnost mladim približati policijski poklic ter jih spodbuditi k razmisleku o morebitni karieri v policijskih vrstah, kar so delili tudi na svoji Facebook strani PU Novo mesto.
Spletno uredništvo Naša Dolenjska










