V noči na torek je policijska operacija v Kainbachu, ki se nahaja pri Gradcu na avstrijskem Štajerskem, zaznamovala nenadna tragedija. 46-letni moški je najprej streljal na policiste, nato pa je v strelskem obračunu z njimi umrl. Policija je bila klicana na prizorišče po prijavi svojcev, ki so prejeli grožnje in pretresljive fotografije oboroženega moškega.

Intervencija se je začela, ko so policisti v poznih večernih urah prejeli prijavo o grožnjah v enodružinski hiši v naselju Hönigtal. 46-letni moški iz Štajerske je družinske člane prestrašil z grožnjami in fotografijami, na katerih je poziral z dolgocevno puško. Njegovo vedenje je sprožilo alarm, ki je terjal hiter odziv specialnih enot.

Varnostna grožnja in streljanje

Ko so policisti skušali vzpostaviti stik z moškim, jih je ta začel groziti z razstrelitvijo hiše. Oborožen z dolgocevno puško se je zabarikadiral v hišo. Zaradi grožnje eksplozije so na prizorišče napotili tudi enoto za odkrivanje eksploziva ter specialne enote Cobra. Reševalci so več ur poskušali prepričati moškega, naj zapusti hišo in se preda, vendar neuspešno.

Policisti so bili prisiljeni posredovati, ko je moški domnevno streljal nanje. Policija je vrnila ogenj, kar je privedlo do strelskega obračuna, v katerem je bil 46-letnik ustreljen. Reševalci, ki so bili na kraju dogodka že predhodno, so mu z zdravnikom nudili prvo pomoč, a žal brez uspeha. Moški je umrl na kraju dogodka. Policijski uslužbenci in reševalci v streljanju niso bili poškodovani.

Preiskava dogodka v teku

Policija je sporočila, da preiskava okoliščin in zaporedja dogodkov še poteka. Na prizorišču so bili prisotni kriminalisti, forenzični preiskovalci in predstavniki državnega tožilstva. Strokovnjaki za strelno orožje zdaj ugotavljajo, kdo je streljal in koliko nabojev je bilo izstreljenih.

 

Spletno uredništvo