Anton Maver postane prvi častni občan Mokronoga

0

Občina Mokronog-Trebelno je na sinočnji svečani akademiji ob občinskem prazniku, 14. marca, podelila častni naziv Antonu Maverju, prvemu županu občine. Maver je priznanje prejel za svoje dolgoletno predano delo in izjemne zasluge pri ustanovitvi in razvoju občine. Dogodek je potekal v občinski dvorani, kjer so podelili tudi druga občinska priznanja. Občino Mokronog-Trebelno so ustanovili 14. marca 2006, delovati pa je začela 1. januarja naslednje leto.

Anton Maver, nekdanji župan Občine Mokronog-Trebelno, je postal peti prejemnik naziva častni občan. Priznanje je prejel za vizionarstvo in trajne zasluge pri razvoju občine, kjer je s strokovnostjo, odgovornostjo in vztrajnostjo postavil trdne temelje za infrastrukturni, gospodarski, družbeni in kulturni napredek. Njegov povezovalni pristop je okrepil sodelovanje med kraji in generacijami.

“Njegovo delo je zaznamovalo iskanje ravnovesja med razvojem Mokronoga in Trebelnega ter skrb za enakomeren napredek vseh krajev in generacij,” je zapisano v obrazložitvi priznanja.

Priznanja za Odbojkarski klub Mokronog, PGD Velika Strmica in Emilijo Bulc

Odbojkarski klub Mokronog je prejel priznanje za več kot polstoletno delovanje in sistematičen razvoj mladih športnikov, kar se odraža tudi na državnem nivoju. PGD Velika Strmica je priznanje prejelo ob 50-letnici delovanja za predano delo na področju gasilstva, zaščite in reševanja, ki prispeva k varnosti in razvoju lokalne skupnosti.

Emiliji Bulc so podelili listino občine za nesebično podporo pri razvoju Društva vinogradnikov Mokronog in bogatenje družbenega življenja v občini. Odlikuje jo iskrena prijaznost, strpnost, nenarejena skromnost in marljivost.

Pomembnost prizadevanj posameznikov za uspeh občine

Župan Franc Glušič je izpostavil, da za uspehom občine stojijo predvsem ljudje, ki s skupnimi močmi prispevajo k razvoju skupnosti. Besede je namenil tudi ministru za notranje zadeve Branku Zlobku, sinočnjemu slavnostnemu govorniku, ki je poudaril, da močna država temelji na močnih občinah in ljudeh.

“Varnost je prvi pogoj za skladen razvoj vseh organizacij, društev, občine, družbe in tudi države. Le v varnem okolju lahko svobodno uresničujemo svoje ideje in zamisli,” je dejal minister Zlobko.

Dobrodelna nedelja za otroke z rakom

V sklopu praznovanja občinskega praznika bo v nedeljo potekalo dobrodelno kolesarjenje in pohod, namenjeno zbiranju sredstev za otroke, ki so zboleli za rakom. Ambasadorka dogodka je 17-letna Pika Bebar, zbrani denar pa bodo namenili organizacijama Junaki 3. nadstropja in Zlati pentljici. Občina Mokronog-Trebelno bo Zlati pentljici darovala 1.000 evrov.

Dogodki ob občinskem prazniku bodo dosegli vrhunec z gledališko predstavo “Ženske Brez filtra” in zaključnim dogodkom “Pomladni šopek” v Večnamenskem domu Trebelno prihodnjo soboto.

 Spletno uredništvo Naša Dolenjska