V Velikih Malencah, na območju Brežic, je včeraj pozno zvečer izbruhnil požar, ki je uničil objekt, v katerem se je nahajalo 220 golobov. Ogenj je pogoltnil celoten objekt, pri čemer so golobi poginili, zgorela pa je tudi večja količina opreme. Gasilci so kljub hitremu posredovanju, lahko le omejili in pogasili požar. Lastnik objekta ocenjuje, da je nastala velika premoženjska škoda. Policisti in kriminalisti nadaljujejo z raziskavo, da bi ugotovili vzrok požara in o ugotovitvah obvestili pristojno tožilstvo.
Policija iz Novega mesta je bila ob 23. uri obveščena o požaru, ki je izbruhnil v objektu, kjer je bilo 220 golobov. Po prvih zbranih informacijah se zdi, da je požar povzročil popolno uničenje objekta in opreme, kar je povzročilo veliko premoženjsko škodo. Gasilci so se hitro odzvali na klic in uspeli omejiti požar, vendar je bilo že prepozno za reševanje golobov in opreme.
Preiskava in posledice
Policisti in kriminalisti so začeli z ogledom požarišča, da bi ugotovili vzroke za nastanek požara. Preiskava je še v teku in rezultati bodo posredovani pristojnemu tožilstvu, ko bodo znani vsi relevantni podatki.
Pomen zaščite živali
Tragedija v Brežicah ponovno odpira razpravo o zaščiti živali in varnosti objektov, kjer se te nahajajo. Pomembno je, da se lastniki tovrstnih objektov zavedajo tveganj in sprejmejo ustrezne ukrepe za zaščito živali in premoženja pred naravnimi nesrečami, kot je požar.
Spletno uredništvo Naša Dolenjska










