Obsojen pedofil iz Poljčan: 30-letna zaporna kazen za zlorabe štirih mladoletnikov

0

Mariborsko okrožno sodišče je v primeru, ki je pretresel javnost, izreklo strogo kazen. Moški, obtožen spolnih zlorab štirih mladoletnikov, bo za zapahi preživel trideset let. Zločini so se zgodili med januarjem 2022 in oktobrom 2023, ko so bila žrtve še mlajše od petnajst let. Sodišče je prav tako podaljšalo pripor za obdolženca, vendar sodba še ni pravnomočna.

Obtoženčeva krivda in kazniva dejanja

Državno tožilstvo je na svoji spletni strani sporočilo, da je mariborsko okrožno tožilstvo uspešno doseglo najvišjo možno kazen za zločine, ki jih je moški zagrešil. Poleg spolne zlorabe štirih mladoletnikov je bil obtožen tudi prikazovanja pornografskih vsebin dvema mlajšima od petnajst let ter izdelave in posesti eksplicitnega gradiva, ki je vključevalo mladoletne osebe.

Glede na težo kaznivega dejanja pozdravljamo, da je sodišče sledilo predlogu Okrožnega državnega tožilstva v Mariboru in izreklo najdaljšo možno enotno zaporno kazen,” so zapisali na državnem tožilstvu.

Pretekla kazniva dejanja in preiskava

Konec oktobra 2023 so mariborski kriminalisti vložili kazensko ovadbo proti moškemu iz Poljčan. Osumljen je bil več kaznivih dejanj zoper spolno nedotakljivost, med njimi tudi spolni napad na osebe, mlajše od 15 let, za kar je bil že v preteklosti obsojen. Policisti so ob preiskavi odkrili posnetke pomanjkljivo oblečenih otrok in zlorabe. Prav tako je osumljen, da je mladoletnim osebam prikazoval pornografske vsebine in razpečeval posnetke svojega početja.

Pretekle obsodbe

Moški je bil že leta 2012 pravnomočno obsojen na devet let zapora zaradi spolne zlorabe več otrok med letoma 2009 in 2011. Takrat je bilo dokazano, da je zagrešil kazniva dejanja na škodo sedmih mladoletnih oseb.

 

Spletno uredništvo Toti Maribor