Nočni ribolov dovoljen: Nova pravila za plovbo po Krki

0

Na seji občinskega sveta v Novem mestu so sprejeli pomembne spremembe plovbnega režima na odseku reke Krke, ki se nanašajo predvsem na nočno plovbo in varnostne ukrepe. Doslej je veljavni odlok dovoljeval plovbo plovil brez motorja zgolj od sončnega vzhoda do sončnega zahoda, a so uporabniki izrazili potrebo po nočnem ribolovu. Občinski svet je po štirih letih odločil, da se ta dejavnost dopusti tudi ponoči. Predlagatelj sprememb je pojasnil, da plovila brez motorja ne predstavljajo večje nevarnosti, zato je smiselno omogočiti ribolov tudi v nočnih urah.

Ob hkratni želji po večji varnosti na reki so uvedli prepoved skokov v vodo z vseh mostov in brvi na plovbnem območju. Razlog za to je nevarnost trkov med kopalci in plovili, saj lahko kopalec med skokom pristane na plovilu, ki pluje pod mostom, kar lahko vodi do hudih poškodb. Na seji je bil predlagan amandma, da bi skoki z brvi ostali dovoljeni, vendar je predlog dobil podporo le devetih svetnikov in ni bil sprejet.

Reakcije in mnenja

Občinski svet je pri sprejemanju sprememb upošteval predvsem želje lokalnih ribičev in drugih uporabnikov reke, ki so si želeli večje fleksibilnosti pri uporabi Krke. Varnostne spremembe so bile sprejete z namenom izboljšanja varnosti in preprečevanja morebitnih nesreč.

“Plovila brez motorja so počasna in ne predstavljajo nevarnosti, zato je smiselno omogočiti ribolov tudi v nočnih urah,” je pojasnil predlagatelj sprememb.

Spremembe v plovbnem režimu na reki Krki prinašajo večje možnosti za nočne dejavnosti, hkrati pa posvečajo veliko pozornost varnosti uporabnikov reke. Prepoved skokov z mostov in brvi je bila uvedena kot preventivni ukrep za zaščito vseh udeleženih.

 

Spletno uredništvo Naša Dolenjska